Kultūros naujienos
Įėjimas į biblioteką
 JÅ«sų IP adresas:
3.226.243.10
 Vardas:
 Slaptažodis:

Priėjimo taisyklės
Registracija
Užmiršote slaptažodį?
Interfeisas
Kontaktai
 El. paÅ¡tas:
info@elibrary.lt
 Telefonas:
+370 5 248-1536
 Mobilus:
+370 699 16-184
 PaÅ¡to adresas:
Žemaitės g. 21, 3 įėjimas,
LT-03118, Vilnius
 Serverių adresai:
http://elibrary.lt
http://e-library.lt
http://ebiblioteka.lt
http://e-biblioteka.lt
 Administratorius:
editor@elibrary.lt
Autorinės teisės
Skaitikliai
 CQ Counter:
e-LIBRARY

Vilniaus etninės kultūros centras


Vilniaus etninės veiklos centras įkurtas 1992 m. kaip savarankiška biudžetinė etninės kultūros ir švietimo įstaiga, išlaikoma iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto. 2006 m. – Vilniaus etninės veiklos centro pavadinimas pakeistas į Vilniaus etninės kultūros centrą. Vilniaus etninės kultūros centras priskirtas aukščiausiai kultūros centrų kategorijai ir dirba pagal 3 programas: 1. Etninės kultūros mokymas; 2. Lietuvių kalendorinės ir kitos šventės sostinėje; 3. Vilniaus istorija.

Etninės kultūros mokymas

Etnokultūrinis švietimas pagal atskiras programas. Švietimo bazės sudarymas. Ekspedicinė veikla. Leidyba.Tradicinių amatų, etnomuzikos, kursai moksleiviams ir mokytojams, paskaitos ir konsultacijos mokytojams, folkloro ansamblių vadovams, parodos. Seminarai ir konferencijos aktualiomis etninės kultūros temomis. Fonotekos, videotekos, muziejinių eksponatų analogų kolekcijų sudarymas ir papildymas, nuolatinė etninės kultūros pateikėjų paieška ir pristatymas. Teminiai projektai. Vakaronės. Naujų folkloro projektų užsakymas. Etnokultūros saugojimas ir plėtra, konsultuojant ir klubus, draugijas, folkloro ansamblius, leidžiant literatūrą, CD, DVD, kalendorius. Pasaulio tautų supažindinimas su Lietuvos etnine kultūra.
Vaikų ir suaugusių folkloro ansamblių apžiūros – vakaronės. Vaikų vasaros (etninės kultūros tematika) stovyklos. Moksleivių folkloro šventė ,,Saulytė“. Šeimų šventė ,,Graži mūsų šeimynėlė“.

Lietuvių kalendorinės ir kitos šventės sostinėje

Etninės kultūros tradicijų raiškos formos Vilniaus miesto šventėse. Nuo 1995 metų savarankiškai kasmet rengiamas tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Nuo 2004 m. festivalis praplėtė ribas ir įgyvendina Vilniaus ir Kauno dvimiesčio bendrą projektą „Skamba skamba kankliai, atataria lamzdžiai“, Užgavėnės.

Vilniaus istorija

Vilniaus istorinių tradicijų tąsa; amatininkų cechų ir gildijų šventės, miesto istorijų leidyba, Vilniaus gyventojų, labiausiai įprasminusių miesto dvasią savo darbais ir gyvenimu, lietuvių kultūros skleidėjų atminties įamžinimas.
Liaudies meno mugės. Vilniaus istorinių faktų minėjimas kameriniais ir aikščių renginiais, Vilniaus miesto, jo gatvių istorija – leidinių parengimas spaudai ir leidybai. Garbingų vilniečių: Jono Basanavičiaus, Marijos Alseikaitės – Gimbutienės, Jurgio Dovydaičio, Zenono Slaviūno ir kitų teminiai vakarai, parodos.

Leidyba

1996 metais ir 2005 metais bendradarbiaujant su prof. Libertu Klimka parengtas ir išleistas „Lietuvių kalendorius“. Nuo 1998 m. leidžiamas Antano – Rimvydo Čaplinsko knygų ciklas „Vilniaus gatvių istorijos“. Vardynas „Vilniaus gatvės“ parašytas ir išleistas 2000 metais. Trilogijos „Valdovų kelias“ pirma dalis - 2001, antra – 2002, trečia – 2005 metais. 1999 m. išleistas Vilniaus miesto folkloro ansamblių katalogas; 2004 m. CD ,,Dainuoja Panočiai“.
2005 m. buvo išleista eilė unikalių leidinių.


VILNIAUS ETNINĖS KULTŪROS CENTRAS
Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius
Tel./faksas: (8-5) 212 2593, el. paštas: info@etno.lt
Interneto svetainė: http://www.etno.lt/