Kultūros naujienos
Įėjimas į biblioteką
 JÅ«sų IP adresas:
3.233.219.103
 Vardas:
 Slaptažodis:

Priėjimo taisyklės
Registracija
Užmiršote slaptažodį?
Interfeisas
Kontaktai
 El. paÅ¡tas:
info@elibrary.lt
 Telefonas:
+370 5 248-1536
 Mobilus:
+370 699 16184
 PaÅ¡to adresas:
Zietelos g. 3, korpusas A
03160, Vilnius
 Serverių adresai:
http://elibrary.lt
http://e-library.lt
http://ebiblioteka.lt
http://e-biblioteka.lt
 Administratorius:
editor@elibrary.lt
Autorinės teisės
Skaitikliai
 CQ Counter:
e-LIBRARY

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija “Linava”

1991 metais 84 šalies transporto įmonės įkūrė Lietuvos nacionalinę vežėjų automobiliais asociaciją “Linava”, kuriai dabar priklauso 1260 įmonės (iš jų 67 keleivinio transporto įmonės).
Nuo pat veiklos pradžios asociacija nacionalinėje bei tarptautinėje rinkoje veikia atvirai, atsakingai, strategiškai ir visada atstovauja ir gina vežėjų interesus.
Centrinė asociacijos būstinė įsikūrusi Vilniuje, asociacijos skyriai veikia Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.
Asociacijai “Linava” priklausančios transporto bendrovės keleivius bei krovinius veža į 40 Europos, Azijos ir netgi Afrikos valstybes. Pagrindinės šalys, į kurias Lietuvos vežėjai gabena daugiausiai krovinių - Lenkija, Vokietija, Rusija, Olandija, Belgija, Italija. Rytų rinka visada buvo ir yra viena svarbiausių Lietuvos vežėjams, todėl labai daug krovinių vežama iš Lietuvos į NVS valstybes.
1992 m. gegužės 23 d. asociacija “Linava” buvo priimta į Tarptautinę kelių transporto sąjungą (IRU) ir tapo tikrąja jos nare. Šioje tarptautinėje organizacijoje asociacija atstovauja Lietuvos vežėjams keleivinio ir krovininio transporto tarybose.

Asociacijos “Linava” struktūra:

Vertindama perspektyvas, asociacija “Linava” mano, kad kelių transporto plėtros galimybės priklausys nuo trijų sąlygų: reikiamos infrastruktūros, kvalifikuotos darbo jėgos ir pažangių novatoriškų technologijų taikymo visose su logistika susijusiose grandyse.

Statistiniai duomenys:
Asociacijos įmonės pagal kapitalo kilmę:
- lietuviško kapitalo įmonės – 958 (94,4 proc.);
- bendros su užsienio kapitalu – 54 (5,3 proc.);
- užsienio kapitalo įmonės – 3 (0,3 proc.).
Asociacijos įmonių transporto priemonės pagal krovinių pervežimo rūšis:
- autovežiai – 9,4 proc.;
- cisternos – 1,3 proc.;
- furgonai – 1,4 proc.;
- konteineriams vežti – 1,6 proc.;
- miškovežiai – 1,2 proc.;
- refrižeratoriai – 19,2 proc.;
- tentiniai – 64,3 proc.;
- kiti – 1,4 proc.

Asociacijai priklausančios vežėjų įmonės pajėgios vežti pačius įvairiausius užsakovų krovinius, o potencialūs klientai turi gerą galimybę rinktis partnerius.
Statistiniai duomenys rodo, jog asociacijos narių ir kandidatų įmonėse darbuotojų skaičius siekia 60 tūkst. žmonių. Asociacijos nariai disponuoja per 12 000 dirbančių tarptautiniuose pervežimuose automobilių (virš 92% visų šalyje įregistruotų) ir apie 3000 autobusų ir troleibusų.

”Linavos” paslaugos vežėjams.
Per 15 veiklos metų asociacijos “Linava” vežėjams teikiamų paslaugų apimtis padidėjo kelis kartus. Tiek pačios asociacijos, tiek jos dukterinių įmonių teikiamomis paslaugomis naudojasi beveik visos “Linavai” priklausančios vežėjų bendrovės.
Svarbi ir kokybiška “Linavos” paslauga vežėjams – PVM grąžinimas už užsienio šalyse pirktus degalus. PVM grąžinimo poskyrio teikiama paslauga jau naudojasi per 600 vežėjų įmonių ir jų skaičius vis didėja. Asociacija tarpininkauja susigrąžinant PVM iš Lenkijos, Vokietijos, Ispanijos, Olandijos, Liuksemburgo.
Vizų poskyrio duomenimis, 2003 m. asociacija įformino apie 11 000 vizų į Rusiją ir Baltarusiją, o 2004 m. jų skaičius perkopė 13 000.

Ataskaita apie asociacijos narių ir kandidatų į asociacijos narius 2006 metais vykdytą anketinę apklausą apie jų veiklos 2005 m. rezultatus.

“Linavos” atstovybės Maskvoje paslaugomis bei teisine pagalba kasmet naudojasi apie 800 vežėjų įmonių. Atstovybė turi nuolatinius partnerius – advokatų kolegijas, atstovaujančias mūsų vežėjus Maskvos ir Sankt – Peterburgo regionuose.
TIR departamentas duomenimis, 2004 m. asociacija išdavė 181 532 TIR knygeles, o 2005 m. planuojama išduoti apie 110 tūkst. TIR knygelių.

“Linavos” servisas vežėjams siūlo platų kokybiškų prekių asortimentą, teikia kuro pylimosi Lietuvoje ir Lenkijoje, padangų montavimo ir vilkikų plovyklos paslaugas. Serviso išduodamomis PKN ORLEN ir “Ventus-Nafta” kuro kortelėmis naudojasi apie 700 vežėjų įmonių.
Plovyklos, montavimo bei tachografų reguliavimo paslaugomis naudojasi per 400 bendrovių, o prekes perka apie 1000 asociacijos transporto įmonių.

“Linavos” mokymo centras 2004 m. išdavė 3 027 liudijimus asociacijos įmonių specialistams, iš jų – 1 076 TIR sistemos vairuotojams bei 1 383 TIR sistemos vadovams ir atsakingiems darbuotojams. Centras teikia metodinę pagalbą Alantos verslo ir vadybos mokyklai, kuri nuo pernai metų pradėjo ruošti vairuotojus tarptautininkus. Šiemet pradėtas vykdyti vairuotojų ir kitų specialistų mokymo projektas, kuris finansuojamas iš struktūrinių fondų lėšų.


Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija “Linava”
Lithuanian National Road Carriers’ Association Linava

Jankiškių g. 41 LT-02300 Vilnius, Lietuva / Lithuania
Tel.: (5) 2786 501, faks.: (5) 2786 524
El.paštas: office@linava.lt
www.linava.lt