Kultūros naujienos
Įėjimas į biblioteką
 Jūsų IP adresas:
3.238.113.236
 Vardas:
 Slaptažodis:

Priėjimo taisyklės
Registracija
Užmiršote slaptažodį?
Interfeisas
Kontaktai
 El. paštas:
info@elibrary.lt
 Telefonas:
+370 5 248-1536
 Mobilus:
+370 699 16184
 Pašto adresas:
Zietelos g. 3, korpusas A
03160, Vilnius
 Serverių adresai:
http://elibrary.lt
http://e-library.lt
http://ebiblioteka.lt
http://e-biblioteka.lt
 Administratorius:
editor@elibrary.lt
Autorinės teisės
Skaitikliai
 CQ Counter:


   ISSN 2538-8940 El. paštas: info@elibrary.lt     Tel.: (+370 5) 248-1536     Fax: (+370 5) 248-1629   
e-LIBRARY

Švietimo ir kultūros naujienos

2006-12-08Lietuvos mokslo taryba paskelbė kvietimą podoktorantūrinėms stažuotėms
Lietuvos mokslo taryba, kartu su partneriais įgyvendindama projektą „Gamtos mokslų podoktorantūrinių stažuočių („post doc‘ų“) sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ pradėjo paraiškų podoktorantūrinėms stažuotėms registravimą.
Podoktorantūrinių stažuočių finansavimo konkurse gali dalyvauti mokslininkai, Lietuvos ir užsienio piliečiai, kurie parengė daktaro disertaciją kitoje mokslo ir studijų institucijoje nei priimančioji institucija, su kuria teikiama paraiška, ir apgynė daktaro disertaciją ne anksčiau nei prieš 3 metus iki vertinimo datos. Dalyvauti gali fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių mokslininkai.
Mokslininkus priims viena iš šių institucijų: Kauno technologijos universitetas, Puslaidininkių fizikos institutas, Fizikos institutas, Biotechnologijos institutas, Lietuvos energetikos institutas, Fizikinės elektronikos institutas, Biochemijos institutas ir Chemijos institutas.
Projekto įgyvendinimo metu bus finansuojamos 12-os mėnesių podoktorantūrinės stažuotės.


2006-12-08Algimanto Švėgždos būties nušviesėjimai
Vilniaus galerijoje "Akademija" galima pamatyti dailininko Algimanto Švėgždos darbų ekspoziciją "Būties nušviesėjimai". Praėjo dešimt metų po menininko mirties. Vienas parodos kuratorių menotyrininkas Viktoras Liutkus LŽ sakė, kad nusprendė surengti Švėgždos parodą, nes dailininko darbai labai tinka advento dvasiai - dvelkia ramybe ir švara. Dailininkas gimė 1941 metais Kelmėje. 1967-aisiais baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Dailės akademija). Kartu su vienminčiais tapytojais Arvydu Šalteniu, Algimantu Kuru, Kostu Dereškevičiumi jis įkūrė grupę "Keturi", kuri nuolat rengė savo kūrybos parodas. Prasidėjus inkstų ligai, dailininkas išvyko gydytis į Vakarus ir nuo 1982 metų gyveno Berlyne. Paroda "Būties nušviesėjimai" sudaryta iš Vilniaus dailės akademijoje saugomų iškilaus menininko kūrybos rinkinių. Visą savo kūrybą Švėgžda paliko Lietuvos muziejams, Vilniaus dailės akademijai. Eksponuojami piešiniai, pastelės, akvarelės, tapyba apima laikotarpį nuo 1982 metų, kai dailininkas apsigyveno Berlyne, iki pat mirties. Anot parodos kuratorių, jaunimui tai gera proga pamatyti Švėgždos darbus, vyresnės kartos žmonėms - prisiminti šį menininką.


2006-12-08Grįžti namo vilios nemažais pinigais
Telekomunikacijų bendroves "Omnitel" ir TEO LT Lietuvoje valdanti "TeliaSonera" pasiryžo paskatinti emigravusių mokslininkų grįžimą ir įsteigė 100 tūkst. litų stipendiją. Į ją gali pretenduoti mokslininkai, į Lietuvą sugrįžę 2003-2006 metais ir užsienyje dirbę ilgiau nei 12 mėnesių. Kita - 20 tūkst. litų - premija bus skirta labiausiai prisidėjusiajam prie emigravusiųjų sugrąžinimo. Kandidatus vertins komisija, sudaryta iš mokslo, visuomeninių ir valstybinių organizacijų atstovų. "Projektas orientuotas į mokslininkus. Jo esmė - surinkti informaciją, kurie emigrantai potencialiai galėtų grįžti į Lietuvą ir kelti mūsų šalies ekonomikos lygį", - aiškina "Omnitel" vadovas Antanas Zabulis. Eugenijus Butkus, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas, sako, kad mokslininkų grįžimą lemia ne tik finansai, bet ir palanki terpė idėjoms įgyvendinti terpė, kurios Lietuvoje kol kas nėra. Po ilgų svarstymų 2007-2013 metams iš ES paramos mokslui bus skirta 2 mlrd. litų. Atrodo, tai daug, bet realiai už juos galima būtų įrengti tik vieną gerą mokslinių tyrimų centrą. Lietuvai šiandien trūksta ne tik biotechnologų, fizikų, IT specialistų, bet ir medžiagotyros, socialinių tyrimų mokslininkų.


2006-12-02Baltstogė susipažįsta su liaudies lobynu
Baltstogėje (Lenkija) atidaryta M.K.Čiurlionio dailės muziejaus paroda "Senoji kryždirbystė Lietuvoje". Paroda surengta pagal projektą "Lietuvos dienos Lenkijoje 2006". Specialiai kaimyninės šalies gyventojams skirtoje parodoje pristatomos koplytėlės su šventųjų skulptūromis, geležinės viršūnės ir ikonografinė medžiaga - fotografijos, piešiniai, albumai. Vieną unikaliausių liaudies kūrybos sričių - kryždirbystę kaip smulkiosios architektūros memorialinius paminklus UNESCO 2001 metais įtraukė į pasaulinės kultūros nematerialių vertybių šedevrų paveldą. Parodoje "Senoji kryždirbystė Lietuvoje" rodomos Adomo Varno 1921-1924 metų kryžių nuotraukos, eksponuojami dailininkų Antano Žmuidzinavičiaus, Kazio Šimonio, Antano Jaroševičiaus, Olgos Dubeneckienės, Adomo Galdiko ir Kauno meno mokyklos mokinių piešiniai, kuriuose įamžinti nykstantys senieji liaudies paminklai. Taip pat parodoje eksponuojami 1912 metais Vilniuje, Zavadskių spaustuvėje, lietuvių ir prancūzų kalbomis išleistas Jaroševičiaus pieštų kryžių albumas "Lietuvių kryžiai", mūsų dienomis jau tapęs bibliografine retenybe. Jam įžangą paraše dr. Jonas Basanavičius, o vinjetes piešė Žmuidzinavičius.


2006-12-01Lietuvoje planuojama kurti Pietų Korėjos privatų universitetą
Gruodžio pradžioje Vilniuje viešės Pietų Korėjos Informacijos ir Komunikacijos Universiteto delegacija. Vilniaus universiteto UNESCO tarptautinio žinių ekonomikos ir vadybos centro bei UNESCO nacionalinės komisijos iniciatyva organizuoto susitikimo tikslas – valstybės institucijų atstovams pristatyti planus Lietuvoje kurti naują privatų universitetą. Delegacijai vadovauja P. Korėjos universiteto prezidentė Unna Huh.
„Pietų Korėjos Informacijos ir Komunikacijos Universitetas – vienas galingiausių šioje srityje pasaulyje, o šalis pirmauja informacinių technologijų srityje. Korėjiečiai atlikę tyrimus susidomėjo Lietuva dėl jos ženklios pažangos bei galimybių investicijoms. Siūloma atidaryti universiteto padalinį Lietuvoje, kuris iš dalies būtų virtualus, tokiu būdu plečiant studijų, patirties bei kompetencijos dalinimosi galimybes“, - teigia Vilniaus universiteto UNESCO tarptautinio žinių ekonomikos ir vadybos centro direktorius Renaldas Gudauskas.
Pasak Renaldo Gudausko, privataus Pietų Korėjos universiteto padalinio įkūrimas suteiktų Lietuvai įvairiapusiškos naudos, nes būtų sukurtos naujos darbo vietos, didinamas konkurencingumas bei skatinamas dalinimasis tarptautine patirtimi informacijos bei komunikacijos srityje. Planuojama, kad privatus universitetas Lietuvoje galėtų pradėti veikti po metų.